II Liceum Ogólnokształcące im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu

I

Malczewska

II
Liceum

Ogólnokształcące

im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu

01

Dbałość o kulturę osobistą uczniów

02

Kształtowanie świadomego uczestnictwa w życiu szkoły

03

Rozwijanie umiejętności uczniów

04

Wdrażanie do samodzielnego podejmowania decyzji

05

Kształtowanie osobowości uczniów i ich wszechstronnego rozwoju

06

Rozwijanie umiejętności współpracy. Organizacja miejsca pracy

Erasmus +

Strona główna » Aktualności » Erasmus +

wielkość tekstu: A | A | A

Serdecznie zapraszamy młodzież, rodziców i przyjaciół szkoły do współpracy. Przez dwa kolejne lata (rok szkolny 2018/2019 i 2019/2020) w II Liceum Ogólnokształcącym będzie realizowany projekt ERASMUS "Dzieląc się skarbami narodu". Będzie trwał 24 miesiące, a wystartował 01.09.2018.

 

            W szkołach średnich uczniowie skupiają się głównie na przedmiotach ścisłych, tracąc zainteresowanie przedmiotami artystycznymi. Dzieje się tak, dlatego że uczniowie chcą osiągać sukcesy i kontynuować naukę na uczelniach wyższych.

Sztuka rozwija moralne i estetyczne wartości, które są istotą humanizmu. Dlatego tak ważna jest nasza  kultura i spuścizna narodowa. Jeśli nasi uczniowie przekonają się o tym, będą także przekazywać tę wiedzę swoim dzieciom. W projekcie takim jak nasz uczniowie będą dodatkowo mieli okazję porównać i poznać różne kultury. Uczniowie i nauczyciele mają możliwość rozwinięcia swoich umiejętności językowych. Projekt zawiera wiele kulturowych i artystycznych działań, które podniosą świadomość tak uczniów jak i nauczycieli na temat podobieństw i różnic pomiędzy krajami uczestniczącymi i ich kulturą. Wybrane szkoły to nie szkoły przypadkowe.

 

            Wybrane szkoły to nie szkoły przypadkowe. Każda z nich reprezentuje ważny region Europy: Łotwa północno- wschodnią część Europy, Polska – centralną Europę, Rumunia – południowo – wschodnią Europę, Turcja graniczny region z Europą, Portugalia – południowo- zachodnią część Europy i Holandia północno- zachodnią Europę.

            Wszystkie kraje biorące udział w projekcie mają szczególną kulturę. Uczniowie z nauczycielami wezmą aktywny udział w tworzeniu strony internetowej oraz klasy E-twinning,a także e-book Kultura Europy wykorzystując technologię i jej narzędzia.

            Podczas każdego ze spotkań technologia będzie odgrywać ważna rolę. Grupą projektową będą uczniowie w wieku 13-18 lat, nauczyciele i rodzice oraz inne instytucje pozarządowe.

Rodzice będą brali udział w takich działaniach jak wystawy, przedstawienia, które będą organizowane i opracowywane przez uczniów z pomocą nauczycieli. Działania te maja na celu podniesienie świadomości rodziców na temat literatury, sztuki oraz innych kultur. Niektóre czynności projektu będą mogły być wprowadzone do klasy lekcyjnej jako element zajęć.

            O wszystkie szczegóły związane z projektem można pytać panią Sylwię Janosz - koordynatorkę.

14

WRZ

2018

1016

razy

czytano

malczewska.com

01

ERASMUS+

02

Because I' m a citizen

03

Szkolne koło teatralne

04

Szkolne koło sportowe

05

Szkolne koło szachowe

06

Szkolny chór "Tutti"

Adres

II Liceum Ogólnokształcące
im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu

42-400 Zawiercie
ul. Daszyńskiego 2

KONTAKT

KONTAKT

0

rok założenia szkoły

CZY
WIESZ, ŻE...

CO W TRAWIE PISZCZY

I Malczewska
AktualnościRekrutacjaO szkoleBibliotekaDokumenty szkolneKontakt
II Liceum Ogólnokształcące im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu, jest samorządną organizacją społeczną o charakterze integrującym absolwentów i sympatyków II Liceum Ogólnokształcącego im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu.

osób online: 1

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu

SYSTEM ALP VISUAL PLUS |

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy